U kapën me 102 kg marijuanë në kufi, arrestohen shqiptari dhe greku

U kapën me 102 kg marijuanë në kufi, arrestohen shqiptari dhe greku
Dy shtetas, një shqiptar dhe tjetri grek, u arrestuan pasi u kapën me 102 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë në Igumencë.

Policia Kufitare e Greqisë, cituar nga mediat vendase, njofton se lënda narkotike e llojit marijuanë e gjetur në sediljen e pasme të një makine ishte e ndarë në 99 pako.

Shqiptari 36-vjeçar në momentin e kontrollit nga policia nuk kishte i pajisur me dokumentacionin e nevojshëm për qëndrimin në shtetin fqinj.

Të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë e Thesprotisë, ndërsa vijon puna për arrestimin e ndonjë bashkëpunëtori të mundshëm. /l.k./

Marrë nga newsit.gr

loading...
loading...