U përplasën me kamionin, vdesin 7 motoçiklistë, tre plagosen rëndë

U përplasën me kamionin, vdesin 7 motoçiklistë, tre plagosen rëndë
Shtatë motoçiklistë humbën jetën dhe tre të tjerë u plagosën rëndë kur u përplasën me një kamion që po shkonte në drejtim të kundërt në New Hampshire, tha policia.

Autoritetet morën një telefonatë rreth orës 6:30 të mëngjesit. Të premten në lidhje me një aksident me makinë në Route 2 në Randolph, New Hampshire.

Kamioni i aksidentit, një Dodge 2500 i vitit 2016, po udhëtonte në perëndim në Route 2 ndërsa motoçiklistët po udhëtonin në lindje, tha policia. /l.k./

Marrë nga cnn.com

loading...
loading...