Rihanna këngëtarja më e pasur në botë, ja sa shkon pasuria e saj

Rihanna këngëtarja më e pasur në botë, ja sa shkon pasuria e saj
Ajo është e famshme e bukur, por jo vetëm, Rihanna është gjithashtu artistja më e pasur në botë. Lajmi është bërë i ditur nga revista “Forbes”, e cila e ka vendosur këngëtaren me origjinë nga Barbados në krye të listës.

E famshëm si këngëtari, Robyn Rihanna Fenty, 31 vjeçe, është shndërruar në një ikonë stili dhe si grua sipërmarrëse.

Ajo do të jetë gruaja e parë me ngjyrë me një shtëpi luksoze.

E gjithë pasuria e saj llogaritet në 600 milionë dollarë, duke e bërë atë femrën më të pasur të muzikës në botë, dhe ka kaluar kështu Madonnën (570 milionë dollarë), Celine Dion (450 milionë dollarë) dhe Beyonce (400 milionë dollarë). /l.k./

Marrë nga www.forbes.com

 

loading...
loading...