Kosova e katërta për medaljet e fituara në ‘Minsk 2019’

Kosova e katërta për medaljet e fituara në ‘Minsk 2019’
Kosova vazhdon sukses pas suksesi në Lojërat Europiane Minsk 2019.

Sot Loriana Kuka mori medaljen e bronztë duke pozicionuar Kosovën në vendin e katërt në listën e vendeve medaliste në Lojërat Europiane që po zhvillohen në kryeqytetin e Bjellorusisë.

Majlinda Kelmendi të shtunën fitoi medaljen e artën, Nora Gjakova e argjendtë dhe së fundmi Loriana Kuka e bronztë duke bërë që përpara Kosovës të radhiten shtetet si Franca, Ukraina dhe Rusia. /l.k./

loading...
loading...