Gjykata i ndryshon masën e sigurisë, Florenc Hoxha lë qelinë pas 4 muajsh

Gjykata i ndryshon masën e sigurisë, Florenc Hoxha lë qelinë pas 4 muajsh
Florenc Hoxha del nga qelia, 4 muaj pas protestës së parw tw Opozitës

Del nga qelia në të njëjtën ditë, kur është planifikuar protesta e radhës kombëtare nga Opozita.

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar sot masën e sigurisë për ish-kreun e Policisë bashkiake të kryeqytetit, Florenc Hoxha.

Ai la qelinë dhe prej ditës së sotme ndodhet në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Florenc Hoxha u arrestua më 16 shkurt, në protestën e parë kombëtare të opozitës, teksa u akuzuar për  dhunën ushtruar para përballë Kryeministrisë.

loading...
loading...