Lulzim Basha mbërrin para protestuesve. Ja cilat ishin simbolet e protestës?

Lulzim Basha mbërrin para protestuesve. Ja cilat ishin simbolet e protestës?
Protesta e 10-kombëtare e opozitës, e para pas 30 qershorit, ka nisur prej më shumë se 30 minutave.

Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”,  deri tani nuk ka pasur incidente.

Sapo kanë mbërritur Lulzim Basha, cili si edhe herë të tjera pritet të mbajë një fjalim para protestuesve, po ashtu edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Por ndryshe nga protestat e kaluara, edhe me dhunë, kjo protestë po zhvillohet me simbolikave.   

Mes simbolikave të kësaj proteste është edhe një gomar ”Rama ik”, simboli i Shqiponjës si dhe një kuti votimi ku shkruhej se 85 për qind nuk morën pjesë në votime!

/a.m/noa.al/

loading...
loading...