Aksidenti i rëndë me 9 të plagosur në Pogradec, zbulohet shkaku i përplasjes

Aksidenti i rëndë me 9 të plagosur në Pogradec, zbulohet shkaku i përplasjes
Një aksident i rëndë ndodhi orët e pasdites në afërsi të fshatit Vërdove në Pogradec, ku një automjet i tipit “Land Rover” (fuoristradë) doli nga rruga dhe i përplas.

Si pasojë e impaktit të fortë, bilanci i të plagosurve është 9 persona. Njëri prej të rinjve që ndodhej në makinë ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të plagëve që ka marrë.

Grupi kishte udhëtuar nga Kalivaçi në drejtim të Pogradecit, kur papritur një rrëshkitje i ka kushtuar shtrenjtë. Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë lagështira në rrugë, e ardhur nga reshjet e shumta të shiut në të gjithë vendin.

loading...
loading...