Vendimi i KQZ, reagon LSI: Rrëzimi i dekretit, vepër e rëndë e puçit institucional

Vendimi i KQZ, reagon LSI: Rrëzimi i dekretit, vepër e rëndë e puçit institucional
Lidhur me vendimin e KQZ për të rrëzuar dekretin e Presidenti Meta ka ardhur edhe reagimi nga kampi i LSI.

Nënkryetari Petrit Vasili e konsideron si një puç institucional këtë vepër.

"KQZ e krimit të organizuar konsumoi veprën e rëndë të puçit institucional duke refuzuar dekretin e Presidentit për zgjedhjet.

Anëtaret e e rilindjes në KQZ u vetengarkuan me përgjegjësi shumë të rëndë penale nga e cila nuk i shpëton dot as Edi Rama dhe askërkush.

Meqe kanë zgjedhur të shkojnë në burg për Edi Ramën. Udhë të mbarë", shkruan Vasili në Facebook.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

loading...
loading...