"Tërmetet nuk i ndahen Korçës", regjistrohen sërish lëkundje të forta (detajet)

"Tërmetet nuk i ndahen Korçës", regjistrohen sërish lëkundje të forta (detajet)
Duket se tërmetet nuk e kanë harruar qarkun e Korçës teksa së fundmi janë rregjistruar lëkundje të tjera.

Para pak minutash raportohet se një tëmet me magnitutë 3.9 ballë ka goditur qarkun me një epiqendër të regjistruar 14 km nga Korça dhe me thellësi 2 km.

Kujtojmë që pak muaj më parë Korça u trondit nga një sëri tërmetesh që u shoqëruan edhe me dëme të shumta materiale, por edhe persona të plagosur.

 

loading...
loading...