Tentoi të vriste të dashurën, arrestohet shqiptari në Itali

Tentoi të vriste të dashurën, arrestohet shqiptari në Itali
Policia italiane arrestoi një 39-vjeçar shqiptar, nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mediat italiane raportojnë se arrestimi i tij lidhet me tentativën e vetëvrasjes të kryer në tetor të vitit të kaluar ndaj të dashurës, në San Benedetto .

Gjatë hetimeve të koordinuara nga Prokuroria e Ascolit doli në përfundimin se vajza e re kishte një marrëdhënie me autorin, i cili ishte i martuar dhe me fëmijë.

Pas arrestimit shqiptari, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, u shoqërua në qelinë e burgut të Ascolit. /l.k./

Marrë nga www.wallnews24.it

loading...
loading...