Temperaturat shkojnë në 34 °C, rrezik i madh për zjarre

Temperaturat shkojnë në 34 °C, rrezik i madh për zjarre
IGJUM parashikon se nё pjesën mё tё madhe tё qarqeve, në zona tё lokalizuarat rreziku nga zjarret pritet të jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme konkretisht: Shkodër (Jug-Perëndim), Lezhë (Qendër), Durrës (Jug), Tiranë (Perёndim), Fier (Perёndim dhe Jug), Elbasan (Perёndim), Berat (Perёndim), Vlorë (Veri) dhe Korçë (Lindje).

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 19 / 31 °C, në vendet e ulëta: 18 / 34 °C, në vendet malore: 15 / 32 °C. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...