Reagon sërish PS për zhdekretimin: Nëse Meta ka hall dhunën, të bindi Monikë dhe Saliun

Reagon sërish PS për zhdekretimin: Nëse Meta ka hall dhunën, të bindi Monikë dhe Saliun
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, ditën e sotme, pasi presidenti Ilir Meta firmosi  zhdekretimin e datës së zgjedhjve.

Ai ka shpërndarë një postim të zëdhënëses së qeverisë, Elisa Spiropali, në të cilën shkruhet:

Ilir Meta ka vërtetë hallin e shpërthimit të dhunës dhe konfliktit civil në Shqipëri? Po e kishte dhe e ka shumë të thjeshtë: Le të bindë Monikën të mos hakërrehet dhe Saliun të mos ndërseje Lulin rrugëve deri në 30 qershor e ja ku e shpëtoi Shqipërinë! Bashkangjitur këtij postimi, kreu i qeverisë shkruan “Sigurisht”.

loading...
loading...