Presidenti tallet me maxhorancën: Dekretin ta çojnë edhe në gjykatën e Skraparit po deshën, por zgjedhje nuk ka

Presidenti tallet me maxhorancën: Dekretin ta çojnë edhe në gjykatën e Skraparit po deshën, por zgjedhje nuk ka
Presidenti i Republikës ndodhet në një konferencë për mediat deklaroi me shpoti se dekretin e anulimit të zgjedhjeve vendore mund ta çojnë edhe në Gjykatën e Skraparit, kur një e tillë nuk e ekziston, por prapë zgjedhje nuk do të ketë.

“Në Republikën e Shqipërisë ka vetëm një institucion që shpall zgjedhjet ky është presidenti. Mos u lodhni kot duke shpikur të tjerat. Vendimet i tij i gjykon Gjykata Kushtetuese, mund ti çojnë kudo, madje dhe në Gjykatën e Skraparit, por zgjedhje nuk ka dhe nuk do ketë”, Deklaroi Meta. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...