“O sa mir me qen’ shqiptar”, futbollisti i Kombëtares martohet me bukuroshen rumune (Foto)

“O sa mir me qen’ shqiptar”, futbollisti i Kombëtares martohet me bukuroshen rumune (Foto)
“O sa mir me qen’ shqiptar”, futbollisti i Kombëtares martohet me bukuroshen rumune

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku i kanë dhënë fund beqarisë këtë fundjavë.

Ai është martuar me bukuroshen rumune Roxana Gabriela Dan, me të cilën është njohur disa vite më parë gjatë karrierës së tij në Rumani.

Qendresa Rexhaj, e afërme e futbollistit, ka uruar çiftin, duke bërë publike edhe disa foto nga martesa e tyre. “Urime Martesa Azdren&Roxana.”

Bis në sy që Llullaku dhe Roxana e kanë celebruar martesën përmes simboleve kuqezi.

Madje ata kanë mbajtur edhe shallin “O sa mirë me qenë shqiptar”, simbol i tifopzëve kuqezi.

Pavarësisht formës, Llullaku nuk është thirrur kohët e fundit në kombëtare.

Azdren Gani Llullaku, 31 vjeç,  luan aktualisht me ekipin rumun Astra Giurgiu.

loading...
loading...