"Jehona" e tërmeteve në Korçë mbërrin edhe në Tiranë, lëkundet kryeqyteti

"Jehona" e tërmeteve në Korçë mbërrin edhe në Tiranë, lëkundet kryeqyteti
Teksa në Korçë vijojnë lëkundjet e tërmetit, johana e tyre ka mbërritur deri në Tiranë.

Tërmetet nisëm pas mesnatës dhe vazhduen deri në orët e para të mëngjesit.

Lekundjet pasojnë ato të filimit të muajit qershor, që shembën banesa në disa fshatra. Ndërkohë, lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë rreth orës 13:28. Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti ka qenë relativisht i lehtë me magnitudë 3.2 ballë, 50 kilometra larg kryeqytetit.

loading...
loading...