Barazimi e çon Holandë-Angli në shtesë, edhe 30 minuta për të mësuar finalistin

Barazimi e çon Holandë-Angli në shtesë, edhe 30 minuta për të mësuar finalistin
Në “Estadio D. Afonso Henriques” të Guimaraes po luhet gjysmëfinalja e dytë e Ligës së Kombeve mes Holandës dhe Anglisë, që u mbyllet në barazim 1-1 dhe për të përcaktuar finalistin duhen luajtur edhe 30 minuta shtesë (2 pjesë nga 15 minuta lojë).

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të Anglisë, me golin e shënuar në minutën e 32-të me penallti nga Rashford.

Në pjesën e dytë barazon Holanda. De Ligt shënon me kokë nga një goditje këndi në minutën e 73-të.

Barazim 1-1 dhe me këtë rezultat mbyllet koha e rregullt, çka i detyron ekipet të luajnë edhe kohët shtesë për biletën e finales. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...