RECETA GATIMI/ Sallatë belge

RECETA GATIMI/ Sallatë belge
Përbërësit:

sallatë belge

Endivia 4 copa

gjalpë i shkrirë

lëngu portokalli

kripë dhe piper.

 

Përgatitja:

Vihet gjalpi të shkrihet dhe vendoset Endivia, e cila skuqet nga dy anët derisa të marrë një ngjyrë të artë, pastaj shtohet kripa, piperi dhe shuhet me lëngun e portokallit. Kur fillon të karamelizohet, e heqim nga zjarri.