RECETA GATIMI/ Pulë e pjekur me portokaj

RECETA GATIMI/ Pulë e pjekur me portokaj
Përbërësit:

8 kofsha pule

çaj portokalli

1 lugë xhenxhefil

2 thelpinj hudhër

1 lugë salce soje

1 spec i kuq

3 lugë majdanoz

kripë edhe piper.

 

Përgatitja:

Heqim lëkurën nga kofshët e pulës. Në një tas të vogël përziejmë së bashku marmalatën, xhenxhefilin, specin e kuq, hudhrën dhe salcën e sojës dhe i sezonojmë me kripë dhe piper. Përdorim një mikser dore për të rrahur salcën derisa të bëhet e butë. E përziejmë me majdanoz. Lyejmë ose shpërndajmë pak vaj në skarë dhe rregullojmë kofshët në të. Pjekim pulën në çdo anë ose derisa të gatuhet tërësisht dhe të bëhet e fortë. Pas 5 minutave të para të gatimit e lyejmë mirë me salcën e portokallit. E heqim nga skara në një pjatancë dhe e shërbejmë.