RECETA GATIMI/ Koktej me verë

RECETA GATIMI/ Koktej me verë
Përbërësit:

3 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë gjelle sheqer pluhur

1 gotë ujë, 1/8 gotës verë

¼ e gotës lëng portokalli

3-4 kubikë akulli grimca

feta portokalli dekoruese.

 

Përgatitja:

Hidhni dhe përzieni në një gotë lëngun e limonit, sheqerin pluhur, ujin, verën dhe lëngun e portokallit. Limonadën e formuar hidheni në një gotë me kubikë akulli të grimcuar. Dekorojeni gotën me feta portokalli sipas dëshirës dhe kokteji është gati.