RECETA GATIMI/ Brusketa të shpejta

RECETA GATIMI/ Brusketa të shpejta
Përbërësit:

1 bagetë

1 kokërr domate

1 kokërr qepe

proshutë, djathë

vaj edhe kripë

majdanoz i grirë.

 

Përgatitja:

Presim qepën në feta të holla, ndërsa domaten në kubikë. I skuqim me vaj ulliri. Në një tavë të cilën e kemi lyer me vaj, vendosim fetat e bagetës. Lart u hedhim domaten me qepën e skuqur, feta proshute dhe djathin gouda. I pjekim në furrë për 1-2 minuta.