Protesta e opozitës, reagon Presidenti Meta: Të gjithë të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet

Protesta e opozitës, reagon Presidenti Meta: Të gjithë të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet
Zyra e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas situatës së acaruar tek kryeministria.

Përmes një mesazhi, kërkohet nga ky institucioni qetësi e shmangie të akteve të dhunës.

“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta është duke ndjekur me shumë shqetësim protestën e opozitës dhe u kërkon të gjithëve të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet, që mund të shkaktojnë lëndime në njerëz dhe dëme ndaj institucioneve”, shkruhet në reagimin e zyrës së Presidenti Ilir Meta. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...