Policia hedh gaz lotsjellës, Basha ndërpret fjalimin dhe i shoqëruar nga protestuesit "braktis" sheshin

Policia hedh gaz lotsjellës, Basha ndërpret fjalimin dhe i shoqëruar nga protestuesit "braktis" sheshin
Kur situata dukej e tensionuar në Bulevardin  “Dëshmorët e Kombit” polica ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën e protestuesve.

Menjëherë pas kësaj kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndërprerë për pak çaste fjalimin e tij, duke lënë podiumin dhe i shoqëruar nga protestuesit ka braktisur sheshin për të bërë një xhiroi rreth Kryeministrisë e rikthyer aty sërish.

Situata u tensionua në bulevardin Dëshmorët e kombit, ndërsa protestuesit qëlluan me molotov në drejtim të Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...