Moti nesër, reshje të dendura shiu në të gjithë Shqipërinë

Moti nesër, reshje të dendura shiu në të gjithë Shqipërinë
Nesër (e enjte dt.16) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Berat, Korçë, Vlorë. Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të jenë në formë shtrëngate .

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 17 °C

në vendet e ulëta: 7 / 19 °C

në vendet malore: 4 / 14 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë territorin. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...