Maskë me të verdhë veze dhe vaj ulliri për flokë që bien

Maskë me të verdhë veze dhe vaj ulliri për flokë që bien
Për këtë maskë ju nevojiten:

• 2 të verdha veze

• 2 lugë vaj ulliri

• 1 lugë gjelle lëng qepe.

Para se të bëni këtë maskë duhet të keni vendosur një qepë të kuqe në një gotë me ujë të vakët për 24 orë. Bashkoni të verdhat e vezëve me vajin e ullirit dhe lëngun e qepës. Trazoni përbërësit derisa maska të lidhet.

Aplikoni maskën në të gjithë gjatësinë e flokut duke e masazhuar me mollëzat e gishtave për 5 minuta. Lëreni të veprojë mbi flokë për 30 minuta. Mos u shqetësoni aroma e vezës dhe qepës nuk do të ndihen sepse absorbohen nga vaji i ullirit. Bëjeni këtë trajtim dy herë në javë.