Lexoni sot, e Enjte 9 Maj 2019 në gazetën “Albanian Free Press”

Lexoni sot, e Enjte 9 Maj 2019 në gazetën “Albanian Free Press”
ZGJEDHJET, RAMA: DO TË BËHEN. BASHA: HARROJE!

Kryeministri sfidon opozitën: Zgjedhjet do të mbahen dhe të jeni të sigurt të gjithë që në 30 qershor do të zgjidhen të 61 kryetarët e bashkive dhe këshillat e rinj bashkiakë. Nuk ka rëndësi për ne kush merr e kush nuk merr pjesë në to. Basha: Zgjedhje lokale s’do të ketë, kush tenton të çojë popullin në votime do përballet me rezistencë totale kuti më kuti. Paralajmërimi: Ditët e ardhshme nuk do vendoset vetëm fati i rotacionit politik, por fati i Shqipërisë për 15 vitet e ardhshme

 

Mogerini: Çelja e negociatave në qershor, e arritshme, por jo e lehtë

Kryeministri Edi Rama dje me Përfaqësuesen e Lartë për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, pas takimit në Tiranë

 

NËNKRYETARI I LSI

Vasili: Mogerini, një kohë e humbur kot për shqiptarët, në ikje i bëri qokën e fundit Ramës

 

INTERVISTA NË ALBANIAN FREE PRESS

Ish-deputeti i PD në Fier, Kozma Dashi: Rama duhet ta kishte hapur krahun kohë më parë

 

GUVERNATORI I BSH

Sejko: Situata e tensionuar politike, efekt negativ në ekonomi

 

DOSSIER EKSKLUZIV

“Duel i Heshtur”, historia e vërtetë e marinarit që ktheu pas anijen e grabitur për arrati

INTERVISTA/ Flet ish-oficeri madhor i Flotës Luftarake Detare, kolonel në rezervë, Myfit Qorduka: Si i njoha dy shkrimtarët e mëdhenj Dritëro Agollin dhe Dhimitër Shuteriqin, porositë e tyre për artistët e rinj

 

SHËNDETI

Astma, ajri dhe ambienti ku jetojmë shkak për shfaqjen e sëmundjes

Rreziku për sulme në tru e zemër, 10 ushqimet që hollojnë gjakun

 

SPORT