ITALI/ Kapet kamioni me kokainë, pranga dy shqiptarë që synonin ta fusnin në atdhe

ITALI/ Kapet kamioni me kokainë, pranga dy shqiptarë që synonin ta fusnin në atdhe
Dy shqiptarë janë arrestuar në Bari të Italisë teksa u kapën me 7 kilogram kokainë dhe mbi 150 mijë euro para cash.

Dy shqiptarët të moshës 30 dhe 44 vjeç po udhëtonin me një kamion frigoriferik me patate të ngrira nga Hollanda. Kamioni i cili kishte si destinacion Shqipërinë u kap në portin e Barit.

Kontrolli i policisë u përqendrua brenda kabinës, ku u gjet një fund i dyfishtë i kamionit i marrë në një ndarje natyrore të automjetit, i mbyllur dhe i vështirë për t'u përdorur.

Pas një sërë vështirësisë dhe ata nxorrën 15 paketa kartëmonedhash me madhësi të ndryshme, veçanërisht 20 dhe 50 euro, të përziera me gjashtë blloqe, të mbrojtura me kasetë paketimi dhe lëndë narkotike e tipit të kokainës.

Në fund të inspektimit, u gjetën 6.775 kg e kokainës dhe parave për një shumë të barabartë me 151.640 euro.

Dy shtetasit shqiptarët u arrestuan për trafik ndërkombëtar të drogës, ndërsa hetimet janë duke vijuar.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

loading...
loading...