FOTOT/ Mega-grabitqarët më të rrezikshëm në botë, hapet ekspozita e parë me kafshët robote

FOTOT/ Mega-grabitqarët më të rrezikshëm në botë, hapet ekspozita e parë me kafshët robote
SHBA ka organizuar ekspozitën e parë në llojin e vet me afro 13 grabitqarë robotikë në kopshtin zoologjik të Chesterit.

Këta gjigantë të frikshëm robotikë u dërguan në kopshtin zoologjik me kamionë pasi përshkuan me anije Atlantikun.

Duke paraqitur ujkun famëkeq, një nga grabitqarët më të frikshëm të kësaj bote, një ari gjigant 12m të lartë dhe një tigër të frikshëm me dhëmbë të gjata, kafshët gjigante të pa shfaqura kurrë më parë në një formë të tillë do të shfaqen për herë të parë kur ekspozita me mega grabiqarët do të bëjë një hapjen përmes një eventi botëror në 26 maj.

Duke mbuluar 200 milionë vite histori, shfaqja e re përmban tetë super-gjuetarë të krijuar posaçërisht si dhe pesë dinozaurë të cilët kanë madhësinë reale që kanë pasur dikur./f.ç/Albanian Free Press Online/

loading...
loading...