Finalja e UEFA Europa League/ Lumë golash në Baku, triumfon Chelsea

Finalja e UEFA Europa League/ Lumë golash në Baku, triumfon Chelsea
U zhvillua në Baku finalja e UEFA Europa League. Një trofe që u diskutua mes dy skuadrave të Premier League, ku triumfi i takoi Chelseas.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, ndërsa gjithçka e mirë ishte ruajtur për 45 minutat e dyta.  Në 49' Emerson sherben per Giroud, Chelsea kalon në avantazh dhe plot 11 minjuta më pas, në të 60-tën, Pedro realizon të dytin

65' Chelsea i papërmbajtshëm. Giroud fiton penalltine, Hazard realizon nga 11 metra larg,

Arsenali ngushton shifrat në 3-1 në 69' kur Iwobi dhuron spektakël por 3 minuta m,ë pas pikërisht nr 10 Hazard do të shënonte sërish në 72' dhe çonte Chelsea-Arsenal në 4-1. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...