EUROPA LEAGUE/ Sot gjysmëfinalet, dy ekipe angleze favorite në letër

EUROPA LEAGUE/ Sot gjysmëfinalet, dy ekipe angleze favorite në letër
Dy ekipe angleze, një ekip gjerman dhe një spanjoll diskutojnë finalen e madhe.

Dy ekipe londineze Chelsea dhe Arsenal përballen përkatësisht me Valencian dhe Eintrakt Frankfurt dhe shihen si favorite në letër për të diskutuar trofeun e dytë për nga rëndësia në kontinent.

Gjithsesi ndeshjet e para gjysmëfinale që luhen sot në mbrëmje përcaktojnë deri diku verdiktet për finalen e madhe.

Europa League – gjysmëfinalet (sot)

21:00 Arsenal - Valencia

21:00 Eintracht F. - Chelsea