Endri Çekiçi, sërish vendimtar për skuadrën e Olimpijas në Slloveni

Endri Çekiçi, sërish vendimtar për skuadrën e Olimpijas në Slloveni
Endri Çekiçi vazhdon të shkëlqejë në Slloveni.

Në javën e 35-të të kampionatit slloven, ai shënoi sërish në fitoren e Olimpija Ljubljanës me rezultatin 1-0 në shtëpi ndaj Mura.

Çekiçi shënoi golin e vetëm të sfidës në minutën e 59-të, ku pas një goditje të Kadric, topi u devijua, dhe më tej ishte pogradecari që e shtyu drejt rrjetës.

Javën e kaluar, Çekiçi i dha fitoren Olimpijas, ku shënoi një dygolësh për përmbysjen e rezultatit.

Pas ndeshjes së sotme, Olimpija e sheh veten në vendin e dytë, me 69 pikë, e sigurt drejt Europa League./l.k./

Marrë nga siol.net

loading...
loading...