Doni të dini se ç’kohë kemi nesër, ja si e parashikojnë sinoptikanët...

Doni të dini se ç’kohë kemi nesër, ja si e parashikojnë sinoptikanët...
IGJEUM (Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit) nesër (e mërkurë dt.15) priten reshje në të gjithë territorin. Në shumicën e qarqeve reshjet do të jenë të dobëta deri lokalisht mesatare. Në qarkun Shkodër dhe Lezhë reshjet priten të jene mesatare. Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 11 / 17 °C, në vendet e ulëta: 7 / 19 °C, në vendet malore: 4 / 14 °C.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë territorin. /l.k./

Foto Google

loading...
loading...