Champions/Barcelona-Liverpul, ja si ka nisur super-ndeshja e mbrëmjes (formacionet)

Champions/Barcelona-Liverpul, ja si ka nisur super-ndeshja e mbrëmjes (formacionet)
Po luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e UEFA Champions League, mes Barcelonës dhe Liverpulit.

Në “Kamp Nou” katalanasit synojnë fitoren, për të shpresuar tek finalja e madhe, sikurse “Të Kuqtë” pretendojnë finalen e dytë radhazi, pse jo edhe trofeun e gjashtë në histori.

Një natë më parë Ajaksi i Amsterdamit fitoi 1-0 në Londër ndaj Totenhem, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions, ndërkohë një javë më vonë do të luhen ndeshjet e kthimit.