Basha i përgjigjet letrës së fundit të Ramës: Asnjë hap pas!

Basha i përgjigjet letrës së fundit të Ramës: Asnjë hap pas!
Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së pestë ndaj tij të kryeministrit Edi Rama.

Ja postimi i plotë i tij: 

"Ne jemi Populli i Europës, ne jemi Populli i Lirisë, ne jemi Populli i Demokracisë. Ne jemi njerëz që besojmë në vlera, besojmë tek dinjiteti i njeriut, besojmë tek familja, besojmë tek atdheu.

Demokracinë nuk e japim, të drejtat dhe liritë tona nuk i dorëzojmë. Beteja për to është misioni më i madh dhe më fisnik i njeriut të lirë. Beteja me të keqen, po e çliron dhe fisnikëron shoqërisë dhe kombit tonë.

Forca jonë është bashkimi, forca jonë është qëndresa, forca jonë është përballja deri në fitoren e kësaj beteje për Shqipërinë si gjithë Europa. Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa".

loading...
loading...