Arsenal shpartallon Valencian, bëhet finalisti i parë i Europa League

Arsenal shpartallon Valencian, bëhet finalisti i parë i Europa League
Arsenali është finalisti i parë i Europa League, pasi u kualifikua pasi shpartalloi dy herë Valencian.

Londinezët pasi fituan takimin e parë me Valencian 3-1 në fushën e tyre, triumfuan edhe në Spanjë.

Në “Estadio de Mestalla”, skuadra e Unay Emery fitoi 4-2 dhe me rezultatin e përgjithshëm 7-3 janë anglezët që kualifikohen për në finalen e Bakusë. /l.k./

Foto Google