Supë siciliane me kuskus

Supë siciliane me kuskus
Përbërësit:

1/3 filxhan vaj ulliri

1 kërcell me selino

1 qepë, 1 karotë

1 filxhan verë

3 lugë salcë domate

2 domate, 1 kungull

2 thelpinj hudhër

lëng frutash deti

1/4 lugë çaji shafran

2 lugë me majdanoz

spec i kuq, kripë, piper i zi

230 gr peshk shpatë, molusqe

230 gr karkaleca, majdanoz

450 gr midhje dhe kallamar

6 filxhanë kuskus (të gatuar).

Përgatitja:

Në një tenxhere të madhe nxehim vajin dhe më pas gatuajmë selino, qepë dhe karotat derisa të zbuten, për rreth 10 minuta.

Shtojmë verën e i gatuajmë derisa të reduktohet përgjysmë.

Shtojmë salcën e domateve, domatet, hudhrën dhe kungullin e njomë dhe i gatuajmë. I hedhim në lëngun e frutave të detit, në shafran, majdanoz, spec djegës, kripë dhe piper dhe i lëmë të vlojnë. Shtojmë prodhimet e detit. Mbulojmë tiganin dhe i gatuajmë për rreth 10 minuta. Hedhim me lugë kuskusin.