Supë panxhari, mollë dhe selino

Supë panxhari, mollë dhe selino
Përbërësit:

2 qepë të grira

1 lugë gjalpë

2 lugë vaj ulliri

fletë selinoje

½ lugë shafran

1 konservë domate

800 ml ujë, qiqra

1 gotë e vogël brumi

½ filxhan miell, domate

1 gotë koriandër, majdanoz.

Përgatitja:

Në një tenxhere të madhe shkrini gjalpin, shtoni vaj ulliri dhe në të marinoni qepën dhe selinon. Shtoni domatet, ujin, shafranin, kripën dhe piperin. Lërini le të vlojnë, pastaj zvogëlojeni zjarrin, mbulojeni me kapak dhe zieni derisa selinoja të zihet. Shtoni brumin dhe qiqrat, përzieni mirë.

Ndërkohë, në një enë të vogël treteni ¾ e ujit dhe ½ e gotës së miellit. Shtoni domate dhe përzieni mirë. Lërini pak. Kur brumi të jetë zier, hidheni përzierjen e miellit dhe domates në supë dhe përzieni derisa të vlojë. Zieni 2-3 minuta në zjarr të ngadaltë, duke e përzierë herë pas here.