RECETA GATIMI/ Sallatë dimërore

RECETA GATIMI/ Sallatë dimërore
Përbërësit:

100 gr lakër

1 avokado

1/2 portokall

fara pishe

kokrra shege

2 lugë vaj ulliri

2 lugë me limon

kripë dhe piper.

Përgatitja:

I presim të gjithë përbërësit dhe vijojmë me përgatitjen e salcës, të cilën ua shtojmë të gjithë përbërësve të sallatës. Përziejmë dhe shërbejmë. Lakra e shoqëruar me lëngun e portokallit të kuq do të marrë një shije krejt tjetër.