Protestuesit thërrasin “Rama ik” dhe "çajnë" kordonin e policisë

Protestuesit thërrasin “Rama ik” dhe "çajnë" kordonin e policisë
Tensionohet situata në bulevardin para kryeministrisë. Menjëherë pas fjalës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, protestuesit kanë nisur të gjuajnë me kapsolla e tymuese në drejtim të policisë.

Me thirrjet "Rama Ik" qytetarët në shenjë proteste fermerët kanë derdhur qumështin dhe kanë hedhur produktet bujqësore.

Gjithashtu protestuesit janë ngjitur ne shkallet e kryeministrisë. /l.k./

Foto Google