Moti sot plot diell, ndalen reshjet

Moti sot plot diell, ndalen reshjet

Sot, moti pritet të jetë favorizues teksa besimtarët ortodoksë kremtojnë  Pashkët,

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit sot nuk priten reshje shiu.

TEMPERATURAT

Sot (e diel dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 19 °C

në vendet e ulëta: 9 / 22 °C

në vendet malore: 2 / 16 °C

ERA

Sot (e diel dt.28) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.