Maskë për flokë që këputen

Maskë për flokë që këputen
Për këtë maskë ju duhen:

• 1 avokado e pjekur

• 2-3 lugë gjelle vaj ulliri

• 1 lugë majltë

• 1 lugë kos natyral

Kaloni në blender tulin e avokados së pjekur. Më pas shtoni vajin, kosin dhe mjaltin.

Bluajini së bashku derisa të përftohet një masë homogjene. Aplikojeni mbi flokët e lagur nga rrënja deri tek majat dhe mbajeni për 40- 50 minuta.

Më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm dhe lani kokën si zakonisht. Flokët tuaj do të jenë më të butë dhe plot shkëlqim.