Maskë me çokollatë të zezë për fytyrën tuaj

Maskë me çokollatë të zezë për fytyrën tuaj
Të gjithë e duam çokollatën por  kësaj here nuk duhet ta hani, por ta përdorni në fytyrë. Për këtë maskë ju duhen :

1 çokollatë e zezë mesatare,

1 filxhan kafeje me qumësht

3 lugë gjelle kripë e jodizuar

Bashkoni fillimisht qumështin me kripën dhe përziejini derisa kjo e fundit të shkrihet. Çokollatën e zezë ndajeni në kubikë dhe kalojeni në banjëmari. Pasi ta hiqni nga zjarri shtojini qumështin me kripë dhe lëreni që të ftohet. Vëreni maskën në fytyrë dhe mbajeni 1 orë. Rezultati do jetë i shkëlqyer.