Maska për flokët me kamomil

Maska për flokët me kamomil
Përbërësit:

4 bustina kamomil

1 filxhan qumësht

3 lugë mjaltë

disa pika vaj argani

Ziejeni kamomilin me qumësht, më pas shtoni mjaltin e shkrirë dhe vajin e arganit. Lëreni të ftohet, aplikojeni përzierjen mbi flokë dhe lëreni për 30 minuta. Maska bëhet një herë në javë. Me kalimin e kohës do të vini re shkëlqim dhe ndryshime në gjatësinë e flokut.