KLASIFIKIMI JAVOR/ Horoskopi 15-21 Prill 2019 nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

KLASIFIKIMI JAVOR/ Horoskopi 15-21 Prill 2019 nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox
Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

12

Bricjapi

Këtë javë ka disa momente të vogla të tensionit, sidomos mes të mërkurës, të enjtes dhe të premten. Prandaj, të gjithë ata që kanë një mosmarrëveshje të hapur, një problem sentimental ose një diskutim me të cilin do të përballen, do të vihen në provë. Në këtë periudhë Bricjapi do të duhet të përballet dhe të zgjidhë problemet që kanë ngritur të tjerët.

Pjesa e dytë e muajit prill, për raportet, do të jetë pak konfuze. Kush ka një histori të mirë mund të diskutojë për arsye të parëndësishme, ata që kanë disa dyshime duhet të jenë më të kujdesshëm. Do të ishte më mirë të mos marrësh vendime të mëdha mes të mërkurës dhe të premtes.

11

Akrepi

Akrepi së shpejti do të rikuperojë. Të shtunën Dielli shkon në opozitë, kështu që disa projekte do të kalojnë, por jo menjëherë. Do të duhet të shpresosh dhe të presësh për ditët e para të majit. E shtunë 20 dhe e diel 21, megjithatë, do të jenë intriguese për ndjenjat.

Ata që kanë takuar kohët e fundit një person do të vazhdojnë me sukses në këtë marrëdhënie, ndërsa ata që duan të njohin njëri-tjetrin do të kenë një horoskop të madh. Momenti i forcës për ata që duan të fitojnë diçka shtesë.

10

Peshorja

Peshorja është e suksesshme dhe kjo është e padiskutueshme, megjithatë ekziston një rënie fizike. Që nga javën e kaluar ka pasur bezdisje të vogla, ose probleme personale. Ju meritoni një 8 ose 9 në punën tuaj, por sa i përket dashurisë dhe shëndetit, ju jeni pak poshtë.

Kujdes nga një ish ose një person i cili ishte afër jush më parë. Tregimet e lindura sapo mund të jenë paksa konfliktuale.

9

Demi

Urani ka qenë në shenjë që nga marsi dhe prandaj diçka duhet të ndryshohet, filloi një projekt i ri. Disa tashmë kanë filluar të ndryshojnë, të tjerë do të ndryshojnë. Ne duhet të përshtatemi dhe të reflektojmë se si të veprojmë në situata të reja.

Në fundjavë, sidomos në dashuri, mos jini tepër strikt. Nëse keni dhënë shumë hapësirë ​​për një person që ju dha pak, ju mund të zemëroheni.

8

Virgjëresha

Virgjëresha është në një situatë të pritjes, disa përgjigje ende nuk kanë ardhur, veçanërisht në punën e saj. Gjysma e parë e muajit prill duhet të harrohet, por që nga e marta e 16-të ngrihet ngadalë përsëri. Fundjava është e rëndësishme, të shtunën dhe të dielën janë ditë të mira për marrëdhëniet e dashurisë.

Për të qenë i sinqertë në këtë kohë, nuk po mendon vërtet për dashurinë, por për punën dhe paratë. Këto fërkime mund të ndikojnë në marrëdhëniet ndërpersonale. Ju duhet të takoni njerëz që mund t'ju lirojnë nga tensioni.

7

Gaforrja

Ka ende një dilemë të vogël që duhet zgjidhur në punë, por gjithashtu vëmendje ndaj çështjeve me natyrë ligjore. Të mërkurën, të enjteve dhe të premteve ju mund të përjetoni tensione, veçanërisht në dashuri, sepse mund të ketë mendime të dyta.

Nëse keni dyshim në mes dy historive ose jeni të pasigurt, mund të rishikoni hapat dhe të mendoni dikë nga e kaluara. Ditë të turbullta midis të mërkurës dhe të premtes. Ju nuk jeni në fund të renditjes sepse lajmi i rëndësishëm mund të arrijë në punë.

6

Peshqit

Fillon me lëvizje të ngadaltë, por pastaj shkon më mirë deri në një horoskop të madh në fundjavë. Ky është një moment i reflektimit, por edhe i masave shtrënguese sepse keni nevojë të rimerrni disa para të humbura. Maji do të jetë një muaj në të cilin do të takoni një person për të përcaktuar më mirë se çfarë do të bëni gjatë javëve të ardhshme.

Nëse e keni takuar një dashuri kohët e fundit mos e humbisni, sepse do të jetë e rëndësishme për ju, Venusi ka qenë prej kohësh në shenjën tuaj dhe ka lënë shenjën e saj. Ju do të keni njohuri të frikshme dhe një fundjavë të mrekullueshme.

5

Ujori

Ujori dëshiron liri dhe Urani do të sjellë ndryshime. Do të ketë vendime për të bërë dhe atëherë ju do të kuptoni se gjërat nuk janë më të njëjta si më parë. Momenti i rimëkëmbjes për ndjenjat, sidomos në ditët mes të mërkurës dhe të premtes, për t'u shfrytëzuar në maksimum.

Kini kujdes me paratë, sepse keni humbur shumë. Edhe në negociata ju duhet të kuptoni se çfarë po bëhet dhe çfarë është më mirë të braktisësh.

4

Shigjetari

Ju keni Merkurin, Venusin dhe Jupiterin të favorshëm. Në fillim të vitit jo gjithçka ishte pozitive, përkundrazi, disa javë ishit të sëmurë. Tani ju duhet të pranoni gjëra vetëm nëse keni ndërmend t'i zbatoni ato. Cilën rrugë doni të merrni? Ju duhet të pyesni veten tuaj dhe pastaj të veproni në përputhje me rrethanat.

Koha e mirë në lidhje me dashurinë, sidomos në fundjavë. Mos harroni se midis 17 dhe 20 prillit horoskopi është në rritje.

3

Binjakët

Ka pak kënaqësi të vogël. Ka nga ata që duhet të paguajnë për gjërat që mbeten në pritje dhe ata që kanë për të zgjidhur disa çështje burokratike. Në këtë periudhë, zgjidhja e llogarive ishte e rëndësishme dhe ndoshta keni humbur diçka.

Në fundjavë, mendoni më shumë për dashurinë, mbani mend se tani do të keni sukses vetëm nëse bëni gjërat që keni bërë tashmë në të kaluarën. Projektet e reja mund të mos jenë aq të kënaqshme.

2

Luani

E enjte 18 dhe e premte 19 ka disa yje shumë të rëndësishëm dhe së shpejti do të keni kënaqësi të madhe. Horoskopi është shumë i favorshëm. Në këtë periudhë, edhe nëse keni udhëtuar në njëfarë mënyre në rrjedhën e sipërme, ju jeni me fat që keni energji elektrike në emrin tuaj.

Ju do të keni një fundjavë të këndshme për punë, por pak më pak për ndjenjat që duket se janë parkuar sepse keni diçka tjetër në mendje. Vijnë pak suksese.

1

Dashi

Qielli i bukur për Dashin, Merkuri dhe Venus janë në shenjë dhe Jupiteri është i favorshëm. Mes të mërkurës dhe të premtes do të ketë pak tensione, por pastaj do të rikuperoni mirë. Kjo është një kohë shumë e mirë për të shëruar disa situata dhe për t'u kthyer në kreshtën e valës. Nëse ndonjë rast i mirë ju ndodh, përfitoni nga kjo.

Saturni është kundër, por ju do të keni mundësi të keni sukses dhe të merrni rezultate të mira edhe nëse keni për të luftuar më shumë. Tani ju keni më shumë vullnet për të kryer projekte.