DENONCIMI/Protestuesit i jepet ndihma e parë në spital, me pranga në duar!

DENONCIMI/Protestuesit i jepet ndihma e parë në spital, me pranga në duar!
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia publikoi foton e një protestuesi, i cili ndodhet në ambientet e spitalit, teksa shihet i shoqëruar nga policia dhe i lidhur me pranga.

Denoncimi nga Bardh Spahia:

Dhune e terror barbar ndaj protestuesve. Policia e kthyer ne vegel qorre te nje rregjimi kriminal te shkermoqur de facto tashme. Ky eshte Armando Gecaj, 26 vjec, i lidhur me pranga, ndersa ka kontuzione, edema dhe hematoma te shkaktuara nga dhuna shtazarake e disa njerezve te veshur me uniforme qe zbatojne urdhera partiak te eproreve te tyre te inkriminuar deri ne fyt, Lleshi e Rama.

DhuneQorreMilitante, PoliciEKeqperdorur