CHAMPIONS LEAGUE/ Përcaktohen sot gjysmëfinalistët e parë, Juve e Barça, shpresa te Messi e Ronaldo

CHAMPIONS LEAGUE/ Përcaktohen sot gjysmëfinalistët e parë, Juve e Barça, shpresa te Messi e Ronaldo
Champions League përcakton sot dhe nesër katër ekipet gjysmëfinaliste të këtij sezoni.

Të mërkurën Liverpool, që kryeson Premier League, ka shanse më të mëdha kualifikimi, falë fitores 2-0 në ndeshjen e parë kundër Portos.

Manchester City i vendit të dytë shpreson në përmbysjen e rezultatit ndaj Totenhem, pas humbjes në ndeshjen e parë, 1-0, ndërkohë që sot në mbrëmje do të përcaktohen dy ekipet e para gjysmëfinaliste.

Juventus, favorit kryesor, shpreson te Cristiano Ronaldo, për të çuar Ajaksin në shtëpi, ndërsa Barcelona shihet favorite për të kaluar United.

Juventus - Ajaks 1-1

Juventus: Szczęsny; Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Emre Can, Pjanić, Matuidi; Bernardeschi; Mandzukiç, Ronaldo. Humbin ndeshjen tjetër nëse ndëshkohet me të verdhë: Bernardeschi, Matuidi

Ajax: Onana; Veltman, Blind, De Ligt, Mazraoui; De Jong, Van de Beek, Schone; Neres, Tadiç, Ziyech. Humbin ndeshjen tjetër nëse ndëshkohet me të verdhë: Blind, De Jong, De Ligt, Schöne, Van de Beek, Ziyech

Barcelona - United 0-1

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Suárez, Dembele. Humbasin ndeshjen tjetër nëse ndëshkohen me të verdhë: Busquets, Semedo

United: De Gea; Dalot, Lindelöf, Smalling, Young; McTominay, Fred, Pogba; Rashford, Lukaku, Martial. Humbin ndeshjen tjetër nëse ndëshkohen me të verdhë: Herrera, Matic, Valencia, Young