Zgjedhja e deputetëve, Basha: Janë në dorë të anëtarësisë

Zgjedhja e deputetëve, Basha: Janë në dorë të anëtarësisë
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se deputetët e ardhshëm të Partisë Demokratike do të zgjidhen nga anëtarësia.

“Sot unë kam pasur vizita të rëndësishme nga partnerët tanë. Unë do të sjellë një model perëndimor brenda partisë sime, ku deputetët e ardhshëm të Partisë Demokratike do të zgjidhen nga anëtarësia e PD-së dhe për këtë kemi ndihmën amerikane, britanike dhe CDU-së gjermane. Nga ana tjetër ke një njeri që ka kriminalizuar partinë e tij. Zgjedhja është para shqiptarëve”, deklaroi Basha. /l.k./

Foto Google