Trajtimi kundër celulitit me vaj karote, kafe dhe mandarinë

Trajtimi kundër celulitit me vaj karote, kafe dhe mandarinë

Ky trajtim kundër celulitit largon qelizat e vdekura të lëkurës si dhe redukton dhjamin nën lëkurën.

Për këtë ju duhet:

-100 ml vaj karote

-4 lugë gjelle kafe filtër

-20 pika vaj mandarine

Përgatitja

Përziejini të gjithë përbërësit së bashku dhe masazhoni me këtë vaj të gjithë trupin derisa lëkura të skuqet pak. Bëni kujdes, lëvizjet rrethore duhet të jenë të buta. Shpëlajeni me ujë. Mos përdorni asnjë sapun apo shampo trupi.

Këtë trajtim përdoreni dy herë në javë