Sekestrohen 26 mijë dollarë të padeklaruara në Rinas, kapen turku dhe siriani

Sekestrohen 26 mijë dollarë të padeklaruara në Rinas, kapen turku dhe siriani
Një sasi prej 26.300 dollarë janë sekuestruar mbrëmjen e stome në Doganën e Rinas.

Sipas informacioneve të para sasia e parave kishte për qëllim nxjerrjen në mënyrë ilegale jashtë vendit.

Paratë iu sekuestruan një shtetasi sirian dhe një turk dhe ishin të padeklaruara, teksa synonin të shkonin në Turqi.

Në vijën e dytë të kontrollit policia ka arritur të ndalojë shtetasi me inicialëet F.E, me kombësi siriane dhe shtetasin turk me incialet O.A.

/f.ç/Gazeta Albanian Free Press/