Sallatë me avokado

Sallatë me avokado
Përbërësit:

2 avokado të qëruara

1 qepë, 1 spec jeshil

1 domate e pjekur

¼ filxhan koriandër

gjysmë limoni, kripë.

Përgatitja:

Në një tas mesatar, përzieni avokadon, qepën, specin jeshil, domaten, korianderin dhe limonin. Më pas, shtoni kripën, piperin dhe erëzat në varësi të dëshirës.