Salianji: Rama i izoluar, as Ngjela nuk i jep takim

Salianji: Rama i izoluar, as Ngjela nuk i jep takim
Ish-deputeti Ervin Salianji i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, u shpreh se kryeministri Rama është i izoluar ndërkombëtarisht dhe nuk e pret askush në kancelaritë perëndimore.

“Këtu nuk ka krizë Shqipëria, ka krizë vetëm një person. Po iku Edi çfarë ndodh? Do ta qajmë si Kim Yong u?! Se kështu ka përfunduar. As Ngjela nuk i jep takim. Nuk ka shkuar në asnjë kancelari perëndimore. Ka 1 vit që sillet vërdallë vetëm këtu. I izoluar ndërkombëtarisht. Kombëtarisht po e po! Nuk ka njeri që del e mbron fytyrën e Edi Ramës. Nuk ka zgjedhje më me Edi Ramën. Nuk besoj unë që ka mbetur Shqipëria dhe nuk ka njerëz që nuk mund ta përfaqësojnë. Çlirimi i qeverisjes nga Rama i hap rrugë drejtësisë”, deklaroi Salianji. /l.k./

Foto Google